HAKKIMIZDA
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Özel Yüksel Anaokulumuz 2011 yılında Elif Aslan tarafından kurulmuştur.

Okulumuz, 3-6 yaş arası çocuklarımıza 12 ay eğitim-öğretim hizmeti sunmaktadır. Hafta içi 7.30 ve 19.00 arası hizmet veren okulumuz uzmanlaşmış kadrosuyla çocuklarımıza “Temelinde sevgi olan hiçbir eğitim başarısızlığa uğramaz.” ilkesiyle eğitim vermektedir.

Okul öncesi eğitimde ezberden uzak ve zeka gelişimi odaklı eğitim vermek çocuklarımızın içlerindeki yaşam sevincini ve yaratıcılığını arttırarak yardımcı kullanmadan yaşamayı öğrenmelerini, doğayla ve toplumla iletişim ve empati kurabilen, uyumlu bireyler olmalarını sağlamaktır. Bu dönemde çocuklarda yaşama koşulsuz bakabilme, büyüme, gelişme, öğrenme en üst düzeydedir ve kalıcıdır. Çocuklarda dürüstlük, gerçekçilik, içtenlik, doğallık, araştırma, durumları sorgulayabilme özellikleri vardır. Bunları koruyabilmek ve ileri yaşlarında canlı tutabilmek önceliğimizdir.

DEĞERLERİMİZ
Okul öncesi dönem, kişilik gelişiminde çok kritik bir dönem olup; bu dönemde çocuk, her türlü öğrenmeye açıktır ve en çok yakın çevresinden etkilenir. Bu doğrultuda çocuklarımız için, Kendilerini rahat hissedebilecekleri, aidiyet hissini yaşayıp benimseyebilecekleri, sosyal, duygusal, zihinsel, fiziksel gelişimlerini, planlanmış uyaranlarla destekleyen, öğrendiklerini, daha sonra öğrenecekleri için altyapı olarak kullanabilecekleri bir ortam hazırladık. Bu ortamda yeşeren tohumlarımızı kocaman sevgi çınarları olarak yetiştireceğiz.

MİSYONUMUZ
“Yüksel Anaokulu; düşünen, bilgiye ulaşma yolları arayan, bilgiyi uygulayabilen ve uygulamasının sonuçlarını görerek haz duyan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, kendine güvenen ve üretebilecek kapasiteye sahip bireyler yetiştirmek amacındadır.”

Çocuklarımızın eğitiminde ilk adımlarını bizimle atacaklarının bilinciyle çalışıyoruz. Bu yolda misyonumuz, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, disiplinli, benlik saygısı gelişmiş, toplumda bir birey olarak yer aldığının farkında, kendisini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını bilirken, başkalarının haklarına da saygı duyan, paylaşımcı, ahlaki değerlerimize karşı duyarlı doğayı koruyan nesiller yetiştirmektir.
Çünkü “Eğitim, Türkiye’nin Kurtuluş İlkelerindendir…”

VİZYONUMUZ
Öğrencilerimize özgürce deneyimler yaşayabilecekleri, ilgi, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, bireyselleşmelerini destekleyen, araştırmacı ve sorgulayıcı kimliklerini pekiştiren kaliteli bir okul öncesi eğitim sunmak.